גולדסטון על גולדסטון

מתוך דברים שנשא הרב אריק יופה, נשיא איחוד היהדות הרפורמית בועידת ג'יי-סטריט:

"…הקביעה המרכזית [של דו"ח גולדסטון] היא שישראל בחרה כמטרה אזרחים פלסטינים וגרמה למותם במתכוון. זו קביעה מדהימה ושערורייתית. אני דוחה אותה, הישראלים דוחים אותה, והחשוב מכל, היא אינה נתמכת על ידי העובדות. […] זהו דו"ח פוליטי הנשען בעיקר על טענות פלסטיניות שאי-אפשר לאמתן, שנועד להיות כלי לניגוחה של ישראל.
אם יש לכם ספק בזה, קיראו את הדו"ח. הנימוקים שלו רעועים במקומות אחדים, ואבסורדיים במקומות רבים יותר. […] בבחינה מדוקדקת, רבות מן ההאשמות האלה כוללות ביטויים כמו "עושה רושם ש…", "ככל הנראה" ו"אין לנו הוכחות חותכות, אבל". בראיון ל Forward גולדסטון הודה ששום דבר בדו"ח לא יכול היה לשמש כהוכחה בבית משפט ושאין בו "ראיות" לפשעים ישראלים. בקרב הציבור ששמע על הד"ח והקהיליה הדיפלומטית שנאחזה בו, ספק אם אדם אחד ממאה מודע למה שעכשיו אמרים לנו שהוא התוקף המוגבל של הדו"ח. האם לא היתה לשופט גולדסטון מחוייבות להבהיר זאת מלכתחילה? וגם זה: אינך יכול להיות שליח מוסרי אם אתה משרת אדון שאינו מוסרי, וריצ'רד גולדסטון צריך להתבייש לעבוד תחת חסותה של מועצת זכויות האדם של האו"ם."

(תודה לכל מי ששלח לינק. אפשר למצוא את הטקסט המלא כאן.)

 • אי אפשר כרגע לפרסם תגובות או לשלוח טראקבאקים.
 • כתובת טראקבאק: https://www.gaditaub.com/hblog/wp-trackback.php?p=519
 • תגובות ב-RSS

9 תגובות לפוסט ”גולדסטון על גולדסטון“

 1. מאת ממתיק יומי:

  גדי, יש לך לינק למקור? בפרט האם יש לך לינק לתמליל הדברים?

 2. מאת רפי:

  רבי יופה קיבל שריקות בוז על הנאום הזה שלו, ובטח שאפשר להיות שליח מוסרי לאדון בלתי מוסרי, זאת כל הפואנטה של היהדות הרפורמית והיהדות בכלל.

 3. מאת יניב:

  http://www.forward.com/articles/116269/

 4. מאת כצמן:

  הנה התמליל המלא של הנאום:
  http://urj.org/about/union/leadership/yoffie/?syspage=article&item_id=26660

 5. מאת מיכה:

  הנה לינק לטקסט:

  http://www.jstandard.com/content/item/jewish_life_cannot_be_sustained_without_israel_at_its_core/10435

  ועוד לינק:

  http://zionism-israel.com/israel_news/2009/10/rabbi-yoffies-address-to-j-street.html

 6. מאת שיר:

  רפי, אם תואיל להסביר מדוע זאת כל הפואנטה של היהדות הרפורמית והיהדות בכלל, אודה לך.

 7. מאת שולמית:

  נראה לי שהגיע הזמן שניפרד מיהדות הגולה, מן הימין ומין השמאל גם יחד ונתיחס אליהם כאל גוף חיצוני לנו. מי שלא נושא בתוצאות ההחלטות שנעשות בארץ לא יכול לקבוע מה נכון לנו.

 8. מאת שולמית:

  אני חושבת שגם צריך לעשות רוויזיה בכל פעולות הסוכנויות העוסקות בהבאת עולים לארץ שלטעמי עוסקים בעיקר במציאת ג'ובים לשליחים שלה.

 9. מאת אמיר:

  שולמית את צודקת, רק שהסוכנות כבר שנים רבות לא עוסקת (בעיקר) בהבאת עולים אלא במעין מטרה סהרורית של "קשר עם התפוצות". מכבסת מילים שבאה לשמר על הגוף האנרכוניסטי שנקרא הסוכנות היהודית.