מאמר ב Dissent על ההתקפה הימנית על החופש האקדמי

מאמר שכתבתי בכתב העת האמריקאי Dissent על הניסיון של הימין לסגור את המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון. אפשר לקרוא אותו באתר שלהם, כאן.

 • אי אפשר כרגע לפרסם תגובות או לשלוח טראקבאקים.
 • כתובת טראקבאק: https://www.gaditaub.com/hblog/wp-trackback.php?p=860
 • תגובות ב-RSS

7 תגובות לפוסט ”מאמר ב Dissent על ההתקפה הימנית על החופש האקדמי“

 1. מאת פנחס:

  1. לא הימין אלא וועדה בינלאומית שכל חבריה סמולנים למהדרין קבעה שהמחלקה הזאת אינה מתנהלת כמו שצריך מבחינה אקדמית כלאמר היא פוליטית סמולנית קיצונית לחלוטין
  2 הוועדה קבעה שעל האונ' לערוך שידוד מערכות במחלקה ולפתוח אותה לכל הזרמים האקדמיים בנושאים בהם לומדים במחלקה.
  3. האונ' עשתה את עצמה כאילו היא פותחת את המחלקה גם לרוחות אחרות כשלמעשה הוסיפה מרצים מאותו המין.
  4.סותמי הפיות הגדולים ביותר ומדכאי החופש האקדמי הגדולים ביותר הם הסמולנים המנהלים טרור מחשבתי נגד כל מי שלא חושב כמוהם. ומנהלים מסעי הפחדה נגד מרצים ימניים וחוסמים את ההתקדמות שלהם.
  הסמול מאז ומתמיד היה בעד חופש הביטוי בתנאי שכל המיקרופונים בידיו. ובעד פלורליזם בתנאי שהפלורליזם הוא של גוני הסמול.
  5. עכשיו הסמול מנסה לחסום את את הסמכת אריאל כאונ' פן יקום גוף שיערער על מונופול הסמול במחשבה האקדמית.
  5. חופש אקדמי זה לא אלוהים. ואין לתתו למי שמנצל אותו להפיץ את מחשבת חורבן ישראל
  6. גם עכשיו הסמול יוצא כשנוח לו נגד החופש האקדמ י בשם הפוליטיקלי קורקט
  7. ירדו המסכות ומאחרי מסכת השמאל הלאומי מתגלה הסמול האנטי ציוני האנטי ישראלי,הפוסל את ישראל כשממשלתה ימנית

 2. מאת יניב:

  איש איננו מאיים לסתום לניב גורדון את הפה. גם אם יסגרו את המחלקה גורדון וחבריו יעברו ללמד במחלקות אחרות באוניברסיטה. הוא יוכל לפרסם ספרים נוספים על הכבוש ואפילו מאמרים נוספים בעתונות בארץ ובחו"ל שקוראים להחרמתה של ישראל והמערכת האקדמית שלה. משכורתו וגם הפנסיה של מובטחות – חופש אקדמי במיטבו אם אתה שואל אותי.

  משונה גם שכרכת את העניין הזה עם האוניברסיטה/מכללה באריאל. למיטב ידיעתי המל"ג הנוכחית (לפחות ות"ת) מתנגדת להקמתה של אוניברסיטה שם. אולי גם אתה רותם את הסוסים לפני העגלה? אם יורשה לי לנחש העקרון שמנחה אותך הוא מה יאמרו בעולם על זה שהמל"ג סגרה מחלקה (תכנית לתואר ראשון למעשה) שמורכבת כולה מהוגים רדיקלים. החופש האקדמי עם זאת איננו כולל לפתוח תכנית ברמה ירודה, ושקול הדעת המקצועי בנושא מסור למל"ג ולא לבית המשפט ולאלו שמנסים לצייר את ההחלטה כפוליטית.

 3. מאת טל:

  מאמר כתוב היטב, אבל אולי מטפל במעללי הימין ברכות רבה מדי. לא מדובר רק בגחמות של מתבגרים (אם כי יש בזה אמת) אלא בימין רדיקלי שערכי הדמוקרטיה זרים לו במידה רבה.הימין האמריקני אמון על חופש הבעת הדיעה ועל עקרונות החירות. הימין הישראלי הוא שילוב של מורשת "ברית הבריונים" וקנאות דתית-מתנחלת.

 4. מאת פנטגרואל:

  בבקשה:
  http://www.haoona.com/article_i.asp?ID=998

 5. מאת גדעון:

  טל, אני חושד שאתה לא מכיר אף אחד מאותם "חברי ימין רדיקלי" אנטי-דמוקרטי, פשיסטי ומפלצתי שאתה מתאר. הם לא צועדים עם לפידים ברחובות, לא רוצים לתלות שמאלנים ולא אוכלים תינוקות פלסטיניים לארוחת בוקר.

  אם היית מכיר אותם, היית מגלה שמדובר (שומו שמים) באנשים ממש כמוך (!), בעלי אותם ערכים דמוקרטיים שפשוט רואים את המציאות בצורה שונה.

  אגב, אני מניח שההערה שלך לא כוונה לחברי המל"ג שקיבלו את ההחלטה או לוועדה הבינלאומית שבחנה את המחלקה. אני מפקפק מאוד שהם בכלל אנשי ימין בכל מובן של המילה…

 6. מאת פנחס:

  אצל טל כבולשביק טוב כל מי שלא איתו הוא מניה וביה ראקציונר קונטרה רבולוציונר אנטי סובייטי פשיסט וסתם מנוול

 7. מאת עוגיפלצת:

  שומו שמיים, אני מסכימה עם פנחס. (למעט סעיף 5)